Poznejte blíže Lovecký zámek Karlštejn

Zámecký areál se skládá ze tří budov, které obklopují
čestný dvůr uzarvírající bránou se stromovou alejí.

Zámek Karlštejn Současnost

Lovecký zámeček Karlštejn je ojedinělé místo, které Vám dopřeje dokonalé soukromí a bezprostřední kontakt s přírodou. Jeho okolí nabízí prostředí ideální pro nalezení klidu a zážitek skutečně tichých nocí.

Rekonstrukce, zrealizovaná v letech 2014 až 2020, vrátila zámečku dobovou pozdně barokní atmosféru a zároveň zajistila komfort a pohodlí očekávané návštěvníky.

soucasnost
Karlštejn_0017-compressor

Zámek Karlštejn Historie

Název loveckého zámečku má svůj původ v přeneseném pojmenování z nedalekého Zkamenělého zámku, kdysi nazývaného jako Starý Karlštejn, jehož skalisko bývalo označováno Kahlstein – holý kámen.

Zámeček byl postaven v letech 1770 až 1775 ve stylu středoevropské architektury pozdního baroka. Stavbu tzv. lovčího zámku zadal hrabě Filip Kinský z rodu Kinských z Vchynic a Tetova. Poté jej získal bavorský knížecí rod Thurn-Taxis, majitelem Karel Alexandr. Dalším majitelem byl československý stát a zámeček střídal uživatele.

Zámecká Kaple

V kapli v levém křídle zámečku Vás zaujmou zrestaurované
původní historické stropní malby.
Dříve, než samotný lovecký zámeček, zde stála kaple sv. Jiljí – patrona lesů. Její oltář byl vysvěcen v roce 1708. V letech 1770 až 1776 zde byl postaven zámeček a původní kaple byla do objektu zastavěna. Kaple fungovala až do poloviny 20. století, kdy byla odsvěcena. Kaple v pozdně barokním slohu je nyní zastavěna do levého křídla zámeckého pavilonu. Sochy u oltáře zobrazují sv. Eustacha a Huberta.
Kaple byla slavnostně znovu vysvěcena biskupem J. Vokálem 15.9.2020.

karlstejn_srpen_lowres-48
galerie

Zámecká Galerie

Chystáme se pořádat pravidelné výstavy současných umělců i tematické expozice z nedávné historie.

Součástí bude i stálá expozice majitele zámku.
Aktuální výstavy jsou uvedeny v sekci „Aktuality“

Zámecké Dobové sály

Sály jsou vybaveny historickým dobovým nábytkem a obrazy. Původně zde byl hodovní sál pro návštěvy šlechticů, kteří jezdívali do obory na hony.

Zajímavostí je replika empírových kamen na místě, kde stála původní barokní kamna, která jsou dnes umístěna v muzeu v Chrudimi.

Velký sál s knihovnou bude přístupný pro zvláštní akce, svatby, koncerty, konference.

sal

PROSTOR PRO VAŠE AKCE

Veškeré vnitřní i venkovní prostory nabízíme k pronájmu pro uspořádání vašich akcí.
V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.